Lipotransfer

Lipotransfer je plastická operácia, kedy sa ako výplňový materiál pre zväčšenie pier, výplň vrások, či inej partie používa vlastný tuk pacienta. Plastický chirurg najprv najjemnejšou metódou modernej liposukcie odsaje prebytočný tuk z problémových oblastí, tento je následne spracovaný v automatizovanom laboratóriu. Tukové tkanivo prechádza sériou procesov, počas ktorých sa upraví do požadovaného stavu a následne plastický chirurg takto upravený vlastný tuk pacienta použije ako prirodzený výplňový materiál tej najvyššej kvality. Lipotransfer ako metóda využíva obrovský potenciál, ktorým vlastný tuk disponuje a prostredníctvom tohto najprirodzenejšieho výplňového materiálu si teraz môžete nechať úplne prirodzene a bezbolestne zväčšiť pery, prsia, vyhladiť vrásky, omladiť pokožku, či dokonca korigovať jazvy alebo iné chybičky krásy. Práve vďaka kmeňovým bunkám bude výsledný efekt trvalý, prirodzený a estetický. Ak ste odporcom botoxu, kyseliny hyalurónovej, silikónových implantátov a iných telu neprirodzených materiálov,  lipotransfer pomocou vlastného tuku a kmeňových buniek na klinike modernej liposukcie MedicomVIP je práve pre Vás tá správna voľba.

Súčasťou lipotransferu je aj tumescenčná liposukcia, výsledný efekt je preto dvojnásobný. Nielen že získate prirodzenú výplň vrások, pier alebo inej časti tela, ale zároveň aj doteraz problematické partie budú vyformované odstránením prebytočného tuku.

Aká náročná operácia je lipotransfer a ako dlho trvá takýto zákrok?

Lipotransfer – výplň vlastným tukom obohateným o kmeňové bunky nezaťažuje organizmus celkovou anestéziou a nespôsobuje klientom bolesti. Celá operácia trvá približne 3 hodiny, keďže súčasťou tohto zákroku je aj tumescenčná liposukcia.

Aké sú najčastejšie dôvody, prečo sa ženy aj muži rozhodnú pre lipotransfer?

Dôvod, pre ktorý sa ženy ale i muži čoraz viac rozhodujú pre lipotransfer – výplň vlastným tukom je ten, že pri tomto type zákroku sa nepoužíva žiadny umelý výplňový materiál, žiadny silikón, botox, či macrolane. Vlastný tuk pacienta je telu najbližší materiál a prirodzenosť zohráva najdôležitejšiu úlohu. Celý zákrok je bezbolestný, výsledok je trvalý a prirodzený. Klient sa zároveň natrvalo zbaví tuku z problémových  partií, čím okrem korekcie drobných chybičiek krásy získa aj vytvarovanú postavu, a to všetko vďaka jedinému zákroku.

Aké výhody má lipotransfer oproti ostatným podobným zákrokom?

  • v prvom rade nezaťažuje organizmus žiadnym umelým materiálom typu botox, macrolane a pod.
  • počas celého zákroku má klient či klientka všetko pod kontrolou, môže reagovať na prácu plastického chirurga
  • výsledný efekt je trvalý, prirodzený, a estetický

Komu možno tento zákrok odporučiť a komu nie?

Najvhodnejšími kandidátmi na lipotransfer sú zdraví ľudia vo veku od 18 do 55 rokov, ktorí sa neliečia na žiadnu závažnú chorobu. Veľmi dobré estetické výsledky však možno dosiahnuť aj vo vekových kategóriách od 16 do 75 rokov.

Existujú určité zdravotné alebo iné zábrany, kedy sa lipotransfer neodporúča?

Áno, sú to akútne a chronické ochorenia kože, hnisavé rany, čerstvé úrazy, rany a odreniny, jazvy, čerstvé pooperačné stavy, stavy so zvýšenou telesnou teplotou, čerstvé vírusové ochorenia, chrípka, angína a iné, napríklad aj čerstvé spálenie pokožky pri nadmernom opaľovaní.