Silhouette-Lift

Podľa vedcov začína naša tvár starnúť už od veku 25 rokov, kedy pokožka postupne stráca pružnosť, takže je náchylnejšia k poklesu kontúr, obočia, očných viečok a k tvorbe prvých mimických vrások. Samozrejme, že za stav pokožky je zodpovedná predovšetkým genetika, následne životný štýl a v neposlednom rade starostlivosť o pleť.

Žiadna kozmetika však nedokáže zvrátiť ani výrazne zmierniť proces starnutia. Protivráskové prípravky pomôžu len dočasne. V podstate len zvonku vyplnia vrásky, aby neboli moc viditeľné, ale toto platí iba po dobu ich používania, takže o nejakom dlhodobom efekte nie je možné hovoriť. Pokožka nie je schopná uchovať si do zásoby látky obsiahnuté v tejto špeciálnej kozmetike, aby z nich čerpala aj neskôr. Nehovoriac o tom, že kozmetické prípravky sú plné chémie, ropných produktov a takých zložiek, ktoré dokonca môžu vyvolať alergické alebo iné nepriaznivé reakcie. Takýmto experimentovaním našej pokožke môžeme viac ublížiť ako pomôcť.

Ešte pred niekoľkými rokmi tento problém riešila klasická skalpelová a narkózová plastická a estetická chirurgia. Tu narezať, tu povytiahnuť, tu trochu viac vypnúť, zašiť a hotovo. Lenže je takýto zákrok naozaj riešením? V skutočnosti nie, lebo pokožka je pružná a elastická iba do určitej miery a je dosť možné, že časom bude zákrok potrebné opakovať a to by znamenalo ďalšiu narkózu a ďalšie jazvy. Narkóza je dosť veľká záťaž na organizmus a po rezaní skalpelom môžu vzniknúť zrasty. Samozrejme netreba zabudnúť na to, že zákrok nie vždy musí byť úspešný, čo je zvlášť citlivá záležitosť pri oblasti tváre.

Dnešná moderná estetická chirurgia je však na oveľa vyššej úrovni a na minimalizáciu vrások a rýh na tvári, ale aj na korekciu poklesnutých čŕt tváre a dvojitú bradu sa používajú oveľa jemnejšie a predovšetkým oveľa šetrnejšie a neškodné technologické postupy. A hlavne tieto moderné zákroky prebiehajú ambulantne iba s použitím miestnych anestetík a sú záležitosťou maximálne pol hodiny až hodiny.

Tím kvalifikovaných odborníkov, niekoľko rokov klinických štúdií, roky skúseností s aplikáciou v praxi a jedinečné nite Silhouette sa používajú nielen v rekonštrukčnej, ale už aj v plastickej a estetickej chirurgii. Túto prevratnú technológiu priniesla na Slovensko bratislavská klinika modernej plastickej a estetickej chirurgie MedicomVIP pod vedením skúseného plastického chirurga MUDr. Martina Šimkanina. Klinika MedicomVIP je jedinou klinikou plastickej a estetickej chirurgie na Slovensku, ktorá vykonáva miniinvazívne zákroky certifikovanými niťami Silhouette.

Nite Silhouette-Lift sú vyrobené z polypropylénu, sú určené na zákroky väčšieho rozsahu a majú autorizáciu FDA (Food and Drug Administration) na používanie na americkom trhu a certifikát CE pre Európu. Nite Silhouette-Soft sú vyrobené z telu vlastnej kyseliny mliečnej a kyseliny glykolovej, sú vstrebateľné, použivajú sa na menšie korekcie a rovnako spĺňajú všetky kritériá pre EU. Vlákna Silhouette sú aplikovateľné u každého, zavádzajú sa do podkožia, ich efekt je okamžitý, celý zákrok prebieha len v miestnej anestézii.

Pri použití Silhoutte-Lift ide o taký spôsob aplikácie, kde sa tieto nite zafixujú vo vlasatej časti hlavy len s veľmi maličkým rezom, ktorý je nevyhnutný práve na túto fixáciu. Sú vhodné napríklad pri väčšej dvojitej brade a časom je v prípade potreby možné ich „dotiahnuť“. Je nimi tiež možné získať alebo znovu navrátiť aj „správny tvar“ nášmu pozadiu.

Pri nitiach Silhouette-Soft nie je nutná vôbec žiadna ranka skalpelom, keďže pri ich aplikácii je použitá iba tenká ihla. Vďaka povrchovej úprave sú v podkoží plne fixované, čo zabraňuje ich pohybu a keďže nite sú vyrobené z telu vlastných látok, neexistuje žiadna prekážka s ich prijatím a postupným vstrebaním. Tento zákrok je možné v prípade potreby opakovať.

„Telo máme iba jedno, preto by sme sa k nemu mali správať s náležitou úctou a starostlivosťou. No a tvár je obrazom nášho vnútra a ukazuje svetu všetky naše pocity, emócie, ale aj neduhy, ktoré nás trápia. Iba ruka skúseného špecialistu a najkvalitnejšie technológie vám dajú to, po čom tak túžite – spokojnosť a radosť zo života.”

MUDr. Martin Šimkanin, primár MedicomVIP

 

Fotogaléria

pred zákrokom a po zákroku

 

Tvár

Podbradok (dvojitá brada)

Krk